piątek, 28 grudnia 2012

Korzenne cupcakes z cytrynowym kremem.
Delikatne , korzenne (własna, niepowtarzalna mieszanka przypraw), nasączone sokiem pomarańczowym, z chmurką cytrynowego, maślanego kremu i posypane drobnym pyłem z czekolady.
.......................................................................................................................................................

Podziwiam ostatnio choinki, zakochuję się w lampkach, marzę o nich, aż wreszcie znajduję jakieś na strychu i męczę się z nimi dobrą godzinę, aż wreszcie uzyskuję pożądany efekt; maluję paznokcie na miętowo, zapalam waniliowe świeczki, przygotowuję fondue, chowam na dwa dni telefon - jestem w MMMM., chcę trochę odetchnąć; słucham świątecznych i nieświątecznych piosenek, planuję czekoladki z karmelem i z musem czekoladowym, może jakieś lody, jem ulubioną pizzę z przeróżnymi serami, rukolą i salami.

Przygotowuję się do spisania listy 100 (A., naprawdę aż 100?) rzeczy, które mi się w tym roku udały, nie ma co rozpamiętywać błędów. Rok 2012 nie należał do najlepszych, zwłaszcza jego druga część, pełna łez i smutków, ale wiem, że finisz będzie pełen fajerwerków i czekoladowo-korzennych usmiechów. Północ na niewydeptanym piasku, przy szumie fal, delikatny wiatr, ludzie których kocham, to coś co lubię :)W międzyczasie znów nie udało mi się polubić świątecznej atmosfery, jest miło, ale za sztucznie. Wiem, że pewnego dnia ja i święta się dogadamy, ale napewno nie w 2012 roku.Pozdrawiam,
[muffinka.]

foremki aluminiowe
 

4 komentarze:

Konewka pisze...

piękny barszczyk! Mam nadzieję że własnoręcznie robiony, bo mój był pycha, chociaż byłam nieco zaskoczona - przyzwyczajona do torebkowych.
Muffinki piękne, ale nie uwiodą mojego serca, bo nie cierpię maślanych kremów (chyba z rozsądku), a bez cała magia znika.

kuchcikOla pisze...

ale one przepięknie wyglądają, aż szkoda jeść :)

Ola pisze...

jaki spokój bije z tych zdjęć... i prawdziwy Bożonarodzeniowy klimat :)

asieja pisze...

Ktoś kto dostanie od Ciebie taką babeczkę musi być wyjątkowy, na pewno.
świąteczny klimat nie do końca czuję,nie do końca rozumiem, jeszcze nie. jest inaczej.
a setka układa się w głowie, później będzie na papierze.

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...